Często zadawane pytania


W jakie dni tygodnia przyjmuje u Państwa ortopeda?

Lekarze ortopedzi przyjmują w naszym Ambulatorium w następujące dni tygodnia:

poniedziałek 16.00 – 20.00
środa  15.30 – 19.30
czwartek  10.00 – 16.00

Chciałbym uregulować należność za wykonany u was prywatnie zabieg. Na jakie konto mogę przelać pieniądze?

Należność za wykonaną usługę można przelać na nasze konto. Numer rachunku bankowego można znaleźć na naszej stronie w zakładce „Dla Pacjenta / Nr rachunku bankowego„.

Czy można zarejestrować się do Poradni Naczyń?

Nie mamy formalnie Poradni Chorób Naczyń, ale nasi chirurdzy zajmują się chorobami tętnic, żył i żylakami odbytu.


Czy można u was wykonać badanie USG Doppler?

Tak oczywiście wykonujemy to badanie w naszym Ambulatorium.
Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pacjenta.

Jestem zainteresowany wykonaniem badania kolonoskopii w pełnym znieczuleniu. Proszę o informację czy jest możliwe wykonanie tego badania w pełnym znieczuleniu na NFZ? Jeżeli chciałbym skorzystać z tego badania odpłatnie, to jaki jest jego koszt? Jaki lekarz wykonuje u was to badanie?

Badania endoskopowe wykonujemy we współpracy z anestezjologiem, co zapewnia komfort zarówno badanemu, jak i badającemu. Badania te wykonywane są wyłącznie prywatnie. Cena kolonoskopii diagnostycznej to 470zł. Jeżeli zachodzi potrzeba pobrania wycinków lub usunięcia polipa to cena wzrasta do 650zł lub 790zł. Badania wykonuje dr Tomasz Wojciechowski i dr Andrzej Ilków.

Czy możliwe jest wykonanie u was badania USG Doppler aorty piersiowej?

Niestety nie wykonujemy badań aorty piersiowej.

Czy poradnia neurologiczna leczy w ramach NFZ?

Niestety nie mamy poradni neurologicznej. Jest możliwość konsultacji neurochirurgicznej w trybie prywatnym (cena konsultacji – 150zł).


Cierpię na schorzenie nazywane „zespołem cieśni nadgarstka”, czy można w waszej klinice wykonać taki zabieg prywatnie? Jaka jest jego cena? Jak długo muszę u was przebywać po zabiegu?

Zabieg cieśni nadgarstka można wykonać w Praxisie, po wcześniejszej konsultacji z naszym ortopedą lub neurochirurgiem, który ten zbieg będzie wykonywał. W zależności jak bardzo duży jest to ucisk zabieg jest wykonywany w Ambulatorium lub w Oddziale Szpitalnym. Zazwyczaj pacjent wychodzi do domu tego samego dnia. Aktualną cenę wykonania zabiegu można znaleźć na naszej stronie w zakładce „Dla Pacjenta / Cennik”.

Mam skierowanie na artroskopię stawu kolanowego. Czy w państwa klinice wykonywane są zabiegi dla osób ubezpieczonych w NFZ?

Niestety od 01.02.2014r. decyzją NFZ nie wykonujemy zabiegów operacyjnych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, a wyłącznie prywatnie. Aktualny cennik zabiegów można znaleźć w zakładce „Dla Pacjenta / Cennik”.

Chciałabym usunąć gradówkę z powiek oczu. Czy możliwe jest wykonanie takiego zabiegu w Praxisie?

Zabiegu usunięcia gradówki wykonują okuliści. Niestety nie świadczymy usług okulistycznych.

Chciałbym usunąć niewielką narośl na głowie. Czy potrzebna jest wcześniejsza konsultacja? Jaki jest koszt takiego zabiegu?

Cena konsultacji to 120zł. Usunięcie zmiany jaką Pan opisuje to 350zł

Proszę o informację na temat usuwania żylaków. Czy można u Państwa usunąć żylaki metodą laserową? Jaki jest koszt takiego zabiegu?

Nie stosujemy lasera przy operacjach żylaków. Warunkiem zabiegu jest badanie USG Doppler żył kończyny. Najczęstszym zabiegiem jest usunięcie żyły odpiszczelowej lub/i usunięcie żylaków metodą kriochirurgiczną. Cena takiego zabiegu to 2300zł.

Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie operacji żylaków odbytu? Czy można wykonać ten zabieg w ramach NFZ, a jeśli nie, to jaki jest kosz i termin usługi odpłatnej?

Kwalifikację do zabiegu podejmuje chirurg po wykonaniu rektoskopii. Żylaki odbytu leczymy ambulatoryjnie (również w ramach umowy z NFZ), jak i na sali operacyjnej – od 01.02.2014r. wyłącznie prywatnie. Terminy oczekiwania na zabieg prywatny nie przekraczają 14 dni. Typowa operacja (metodą Milligana) to koszt 2400zł.

Chciałabym wykonać zabieg laparoskopowego usunięcia kamieni z woreczka. Czy można go wykonać na NFZ, czy prywatnie?

Niestety od 01.02.2014r. nie mamy możliwości leczenia operacyjnego w ramach umowy z NFZ. Koszt laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego (całkowity) to obecnie 3.300zł.

Czy istnieje możliwość poddania się w Państwa Klinice zabiegowi usunięcia tętniaka aorty brzusznej?

Niestety nie świadczymy usług z zakresu chirurgii tętnic.

Czy zabieg gumkowania hemoroidów można u Państwa wykonać w ramach NFZ, a jeśli nie to jaki jest koszt?

Zabieg metodą Barrona („gumkowanie”) wykonujemy zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i prywatnie (koszt 250zł.) Warunkiem jest kwalifikacja przez naszego chirurga.

 

Copyright - Prywatna Lecznica Chirurgiczna PRAXIS w Koszalinie
Polityka Cookies | wykonanie: AleaStudio