lek. MAREK JANUS

lek. MAREK JANUS

lek. MAREK JANUS

Chirurg

Konsultacje:
Poniedziałek 14.00 – 17.00
Wtorek 14.00 – 17.00
Środa 14.00 – 16.00
Piątek 14.00 – 17.00

Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1978r. Jest specjalistą drugiego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej.

Przez wiele lat uczestniczył w zespole lekarzy chirurgów Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie wykonując jako zastępca ordynatora skomplikowane operacje m.in. w zakresie chirurgii układu pokarmowego, sutków, tarczycy, chirurgii naczyniowej łącznie z operacjami tętniaków aorty . Od lat jest silnie zaangażowany w zakresie ochrony praw pacjenta , aktywnie uczestniczy w życiu samorządu lekarskiego pełniąc m.in. funkcję Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie – I, II i VII kadencji.

Jest Założycielem i Prezesem Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej PRAXIS w Koszalinie, która od lat – w rankingu niepublicznych szpitali – zajmuje czołowe miejsca.

Doktor Marek Janus konsultuje pacjentów i kwalifikuje ich do odpowiedniej procedury operacyjnej. Ma opinię znanego i cenionego chirurgia , prekursora – na terenie Pomorza Środkowego i Zachodniego – stosowania metody laparoskopowej w leczeniu kamicy pęcherzyka żółciowego i innych zabiegów laparoskopowych Specjalizuje się także w zakresie chirurgii naczyniowej. W operacjach żylaków podudzi wykorzystuje metodę kruroskopii i kriochirurgii.

Dr. Marek Janus interesuje się muzyką poważą, a w czasie urlopów realizuje swoją pasję płetwonurka.


Edukacja

Ukończone studia, kursy oraz certyfikaty

1978

Akademia Medyczna w Warszawie

Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1978r.
1982

Pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej

1986

Tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej

2007

Kurs doskonalący

„Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych”
You've just added this product to the cart: