Specjaliści współpracujący

rechabilitant-edyta-szura-zawadzka

lek. EDYTA SZURA-ZAWADZKA

Ukończyła wydział lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 2000 roku. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół poprawy kondycji narządu ruchu człowieka, dlatego podjęła specjalizację w tym kierunku. W 2011 roku uzyskała tytuł specjalisty drugiego stopnia w zakresie rehabilitacji medycznej. Doświadczenie praktyczne zdobywała pracując m.in. w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej Ogólnoustrojowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie.

Doktor Edyta Szura – Zawadzka zajmuje się głównie pacjentami dorosłymi. Specjalizuje się w usprawnianiu pacjentów po mastektomii, z chorobami przewlekłymi (np. stwardnieniem rozsianym, reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą zwyrodnieniową), po udarach i urazach. W programach rehabilitacyjnych uwzględnia edukację prozdrowotną, zajęcia kinezyterapeutyczne i zabiegi fizykoterapeutyczne. Ma duże doświadczenie w wykonywaniu badań USG narządu ruchu, tzw. ortopedycznych oraz badań ultrasonograficznych u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów.

Otolaryngolog-Hanna-Perek-1

lek. HANNA PEREK

Rok i miejsce ukończenia AM: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie 1995r.

Specjalista II stopnia w zakresie otolaryngologii od 2003r.

Przeprowadza konsultacje i wykonuje zabiegi laryngologiczne.

Adres gabinetu prywatnego: Koszalin, ul. Śliwkowa 1
Rejestracja: tel. 94 342 61 63

dr n.med. JANINA KRUPIŃSKA

Rok i miejsce ukończenia AM: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie 1978r.

Specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych od 1987r. i endokrynologii od 2000r.

Przeprowadza konsultacje endokrynologiczne.

Adres gabinetu prywatnego: Koszalin, ul. Moniuszki 1A/3
Rejestracja: tel. 94 343 61 65, tel.kom. 603 216 154

dr n.med. JULIUSZ ANDRZEJ PANKOWSKI

Rok i miejsce ukończenia AM: Akademia Medyczna w Lublinie 1982r.

Specjalista II stopnia w zakresie patomorfologii od 1990r.

W PLCh. PRAXIS wykonuje biopsje cienkoigłowe tarczycy.

 Ortopeda-Andrzej-Loranc

lek. ANDRZEJ LORANC

Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Warszawie 1982 roku. W 1986 roku otrzymał tytuł specjalisty pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, a w 1993 roku z ortopedii i traumatologii narządu ruchu drugiego stopnia. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Szpitalu Powiatowym w Białogardzie, jako asystent na oddziale chirurgicznym w SPZOZ w Makowie Mazowieckim oraz na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Od 2005 roku pełni obowiązki ordynatora oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie.

Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, a także jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ortopedii w Kołobrzegu. Został przyjęty w poczet członków fundacji AO Trauma of Europe, która jest międzynarodową platformą naukowo badawczą zrzeszającą chirurgów specjalizujących się w leczeniu urazów i schorzeń narządu ruchu. Aktywnie działa w Küntscher Society skupiającej chirurgów specjalizujących się w osteosyntezie, czyli metodach leczenia złamań kości za pomocą elementów implantacyjnych.

Doktor Andrzej Loranc przyjmuje osoby ze schorzeniami narządu ruchu. Przeprowadza konsultacje i prowadzi pacjentów z chorobami przewlekłymi obejmującymi stawy obwodowe i kręgosłup. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu osteoporozy. Przeprowadza skomplikowane zabiegi wszczepiania endoprotez dużych stawów, tj. w szczególności stawów biodrowych i kolanowych. Prowadzi leczenie skomplikowanych złamań metodą osteosyntezy, w której za pomocą implantów stabilizuje się miejsce złamania. Wykonuje artroskopie oraz badania ultrasonograficzne układu kostno-szkieletowego. Wykonuje wiele operacji korekcyjnych w patologiach narządu ruchu.

 ginekolog-Zbigniew-Maczuga

lek. ZBIGNIEW MACZUGA

Ukończył Pomorską Akademię Medyczna w Szczecinie w 1981r.
Od 1992 r. posiada tytuł specjalisty II stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii. Przeprowadza zabiegi ginekologiczne. Jest bardzo lubiany i ceniony przez pacjentki, jednocześnie będąc ważnym ogniwem naszego zespołu.

lek. MACIEJ ŚRODA

W PLCh. PRAXIS wykonuje biopsje cienkoigłowe.

 

Copyright - Prywatna Lecznica Chirurgiczna PRAXIS w Koszalinie
Polityka Cookies | wykonanie: AleaStudio